محبوب ترین رنگ 1402 برای نمای داخلی خانه

محبوب ترین رنگ 1402 برای نمای داخلی خانه

انتخاب بهترین رنگ برای نمای داخلی خانه می تواند کار سختی باشد، زیرا با تنوع بی نظیری از رنگ ها مواجه هستید. انتخاب رنگ هم به خیلی چیزها بستگی دارد؛ مثلا باید با رنگ اتاق ها و کف خانه هماهنگ باشد. در مقاله امروز “سبز ویلا” قرار است به شما در انتخاب رنگ نمای داخلی خانه کمک کنیم تا در کنار علایق خود، با محبوب ترین رنگ سال 1402 هم آشنا شوید.

نمای داخلی خانه

اصطلاح “نمای داخی” از اتاق ها تا آشپرخانه و سرویس بهداشتی را در برمی گیرد. رنگ های مختلفی برای نمای داخلی خانه مورد استفاده قرار می گیرد؛ مثل:

. سفید

. خاکستری

. بژ

. کرمی- شیری

. خاکی

در این بین، بعضی از طراحان، رنگ های ریسک برانگیزی را برای آشپزخانه ها استفاده می کنند؛ مثلا در سال گذشته، رنگ سبز و سایه های زیتونی و یشمی بسیار محبوب بوده است. در کنار سبز، رنگ آبی و سایه های از فیروزه ای هم پرطرفدار بوده است.

در رنگ آمیزی اتاق ها هم رنگ مشکی و سایه هایی از خاکستری تیره و زغالی، طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. در سال های گذشته، از رنگ مشکی حتی در دستشویی و حمام هم استفاده شده است. در واقع، استفاده از این رنگ، حالتی مدرن و شیک را به خانه شما می دهد.

دکوراسیون داخلی قهوه ای خاکستری

در هنگام انتخاب رنگ برای نمای داخلی خانه چه نکاتی را در نظر داشته باشیم؟

. محل قرارگیری پنجره ها و ابعاد آنها (نورگیر بودن خانه)

.  توجه به رنگ اکسسوری ها

. هماهنگی رنگ ها در اتاق های مختلف و غیره.

چه رنگ هایی نمای داخلی خانه را بزرگ تر نشان می دهد؟

رنگ ها تاثیر شگفت انگیزی بر روی ابعاد فضای خانه شما و بزرگی و کوچکی آن می گذارند. در ادامه، به رنگ هایی اشاره می کنیم که نمای داخلی خانه را بزرگ تر نشان می دهند:

. سفید: به طور طبیعی، رنگ سفید اتاق را بزرگ تر نشان می دهد؛ مخصوصا اگر در فضای اتاق شما نورهای طبیعی وجود داشته باشد. فرقی نمی کند که می خواهید اتاق پذیرایی خود را بزرگ تر نشان دهید یا اتاق خواب و سرویس بهداشتی، زیرا در هر صورت، سفید بهترین گزینه به شمار می آید.

. مشکی: اگر خانه شما نورگیر نیست، رنگ سفید برای شما کارایی چندانی ندارد. در این شرایط، باید سراغ رنگ مشکی بروید. به رنگ سقف هم توجه داشته باشید و حتما در کنار دیوارها، از رنگ مشکی برای سقف هم استفاده کید.

. خاکستری مایل به قهوه ای: اگر طرفدار رنگ سفید نیستید، ولی همچنان می خواهید از رنگ خنثی برای بزرگ تر دیده شدن نمای داخلی خانه خود استفاده کنید، رنگ خاکستری مایل به قهوه ای را به شما پیشنهاد میشه.

. سرمه ای تیره: رنگ سرمه ای تیره هم انتخاب خوبی برای خانه هایی است که نورگیر نیستند. پیشنهاد میشه از رنگ سرمه ای تیره، بیشتر در آشپزخانه استفاده کنید.

یکی از محبوب ترین رنگ 1402 برای طراحی داخلی خانه رنگ سفید کلاسیک است.

محبوب ترین رنگ در سال 1402 چیست؟

محبوبت ترین رنگ 1402 برای نمای داخلی خانه شامل یک رنگ خنثی و جذاب می شود. رنگ سفید! طراحان داخلی، رنگ سفید را برای تمام اتاق های خانه ترجیح می دهند. در واقع، رنگ کلاسیک سفید هیچوقت از مد نمیفتد. وقتی از رنگ سفید در نمای داخلی خانه استفاده کنید، می توانید برای سایر اکسسوری های اتاق از رنگ های تیره کمک بگیرید تا کنتراست زیبایی ایجاد شود.

اصول کلی برای انتخاب رنگ نمای داخلی خانه

. برای اتاق های کوچک تر از سایه های روشن تر استفاده کنید. به کار بردن سایه های روشن تر، فضای اتاق های شما را بزرگ تر نشان می دهد.

. رنگ سقف و دیوار یکی باشد. استفاده از رنگ های مشابه برای سقف و دیوار، به تناسب و هماهنگی فضای اتاق کمک زیادی می کند؛ مخصوصا در اتاق هایی که سقف کوتاه تر است، باعث می شود بلندتر به نظر برسد. البته، می توان سایه های روشن تری از رنگ دیوار را برای سقف انتخاب کرد.

. جزئیات را در نظر بگیرید. اسباب و اثاثیه نقش مهمی در انتخاب رنگ نمای داخی خانه دارند. پیشنهاد میشه رنگ های متضاد یا روش تر از اسباب و اثاثیه را برای نمای داخلی خانه انتخاب کنید.

5 تا از اشتباهات در هنگام انتخاب رنگ برای نمای داخل خانه

  1. انتخاب رنگ نمای داخلی خانه از روی نمونه: بعضی از افراد فقط از روی نمونه عکس هایی که می بینند، رنگ نمای داخلی خانه خود را انتخاب می کنند و به فاکتورهای دیگر هیچ توجهی ندارند. در واقع، در کنار سلیقه شخصی، باید در نظر داشته باشیم که هر خانه ای با خانه دیگر متفاوت است (مثلا از نظر نورگیری، ابعاد و غیره.)
  2. توجه به مد: بسیاری از افراد فقط به مد روز توجه می کنند و کاری ندارند که چه رنگی برای نمای داخلی خانه آنها زیباتر است. در نظر بگیرید که آیا رنگ محبوب سال با سلیقه شخصی شما هماهنگ است یا خیر.
  3. توجه به یک اتاق: در هنگام انتخاب رنگ نمای داخلی خانه، همه اتاق ها را در نظر بگیرید.
  4. انتخاب اشتباه اشباع رنگ: از هر رنگی، تن های مختلفی موجود دارد. هنگامی که می خواهید تن های روش تری از رنگ را استفاده کنید، به سایر المان های دکوراتیو خانه خود توجه داشته باشید و سعی کنید رنگ خنثی را برای آنها انتخاب کنید.
  5. ریسک نکردن:  اخرین مورد از اشتباهات درایج در انتخاب محبوب ترین رنگ 1402 برای نمای داخلی خانه مربوط به ریسک نکردن میباشد

آیا شما هم خانه هایی را دیده اید که در عین اینکه از نظر انتخاب رنگ متناسب هستند، ولی حس خوبی را القا نمی کنند؟ گاهی اوقات، باید ریسک کنید تا نمای داخلی خانه شما جذاب تر به نظر برسد. همیشه توجه داشته باشید که 60% از فضای خانه شما را دیوارها تشکیل می دهند 30% را مبل، سقف، پنجره و 10% را هم المان های دکوراتیوی مثل کوسن ها، اکسسوری ها و غیره.

دکوراسیون داخلی کرمی شیری

نتیجه

انتخاب رنگ برای نمای داخلی خانه از اهمیت زیادی برخوردار است و می تواند به بزرگ تر نشان دادن ابعاد آن کمک کرده و برای زیبایی آن بیفزاید. برای انتخاب رنگ باید با چرخه رنگ ها به خوبی آشنا باشید و در عین توجه به سلیقه شخصی خود، رنگی را انتخاب کنید که منناسب با خانه شما باشد. آیا شما هم به فکر تغییر رنگ نمای داخلی خانه خود هستید؟ چه رنگی/ رنگ هایی را برای فضای داخل خانه در نظر دارید؟

در مقاله بعدی به بررسی بهترین شهرهای استان گیلان برای خرید ویلا خواهیم پرداخت .

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه