تفاوت ویلای فلت و دوبلکس

ویلای فلت و دوبلکس

ویلای فلت را ترجیح می دهید یا یک ویلای دوبلکس؟ انتخاب یک مکان برای زندگی، تصمیم مهمی محسوب می شود، زیرا باید متناسب با سبک زندگی شما باشد. اگر به دنبال یک مکان موقت برای سکونت می گردید، با گزینه های متعددی روبرو هستید؛ از جمله ویلاهای فلت و ویلاهای دوبلکس. ممکن است با تفاوت های بین این دو دسته از ویلاها آشنایی نداشته باشید و بهتر است قبل از خرید، اطلاعاتی در این زمینه کسب کنید. مقاله امروز تیم “سبز ویلا” به تفاوت های ویلای فلت با ویلای دوبلکس اختصاص دارد؛ با ما همراه باشید.

منظور از ویلای فلت و دوبلکس چیست؟

ویلای فلت:

ویلای همکف یا فلت به ساختمانی اطلاق می شود که یک طبقه  بوده و بهتر است بگوییم یک کف دارد ، و اگر ویلا از نوع سقف شیبدار باشد عملا دال بتنی روی سقف اجرا نمیشه و این خودش میتونه هم وزن ساختمان رو کمتر کنه  و یک مقدار به صرفه تر باشه. ناگفته نماند که وزن کمتر ساختمان یعنی جذب کمتر انرژی زلزله.

معمولا مساحت ویلای فلت بین  80 تا 200 متر مربع  متغییر میباشد.

ویلای فلت

ویلای دوبلکس:

به ساختمانی گفته می شود که دارای دو واحد یا طبقه جداگانه است که توسط راه پله داخلی به یکدیگر متصل شده اند. این دو واحد می توانند بر روی هم یا در کنار هم قرار داشته باشند، اما همیشه یک دیوار مشترک وجود دارد که آنها را از هم جدا می کند.

ویلای دوبلکس

بنابراین، با توجه به این تعاریف، می توان گفت که تفاوت اصلی ویلای فلت با دوبلکس در موارد زیر خلاصه می شود:

– تفاوت در ابعاد

– ساختار و طراحی

– تعداد طبقات

– هزینه

– موقعیت قراگیری

– امکانات

– فضاهای مشترک

مزایا و معایب زندگی در ویلای فلت

زندگی در ویلای فلت، از مزایا و معایب زیر برخوردار است:

مزایا:

– دارا بودن گزینه های متعدد برای اجاره ویلا یا خرید: شما می توانید ویلاهای فلت را به طور ماهانه یا سالیانه اجاره و یا آن را خریداری کنید.

– هزینه کمتر ساخت و اجرای ویلا

– مسئولیت های کمتر: یکی از مزایای مهم زندگی در ویلای فلت این است که دیگر نگران نگهداری از آن نیستید، چون فضای تقریبا کوچکی دارد و تمیز کردن آن هم وقت زیادی نمی گیرد.

ویو ویلای فلت

 معایب:

– ابعاد کوچک: افرادی که به دنبال خانه های بزرگ هستند، یا اسباب و اثاثیه زیادی دارند، ممکن است ویلای فلت مورد پسندشان نباشد.

– عدم چشم انداز طبقات بالایی

مزایا و معایب زندگی در ویلای دوبلکس

مزایا:

– فضای بیشتر: اگر می خواهید از یک ویلای فلت به ویلای دوبلکس نقل مکان کنید، از فضای بیشتر آن لذت خواهید برد.

– انعطاف پذیری بیشتر: شما می توانید در چیدمان ویلای دوبلکس خودتان، انعطاف پذیری بیشتری داشته باشید و اسباب و اثاثیه خود را به نحو بهتری در آن بچینید.

– امکانات بیشتر

– آزادی بیشتر در انتخاب دکوراسیون: به خاطر فضای وسیع ویلای دوبلکس، شما می توانید با خیال راحت دکوراسیون مورد نظر خود را در آن اجرا کنید.

نمای داخلی ویلای دوبلکس

– دارا بودن ویلا با ویو وسیع و زیبا در طبقه بالاتر : به علت ارتفاع بیشتر ویلا در طبقه بالا میتوانید از منظره با وسعت بیشتر لذت ببرید و ویلایتان گاها ویو ابدی (همیشگی ) خود را داشته باشد.

معایب: 

– پرداخت هزینه بیشتر: فضا و راحتی بیشتر در ویلاهای دوبلکس، هزینه بردار است.

ویلای فلت یا دوبلکس؟ کدام پرطرفدارتر است؟

امروزه، با افزایش جمعیت، شاهد افزایش تقاضا برای ویلاها هستیم. بر اساس آمارها و با توجه به قیمت روز افزون ویلاها، تقاضا برای ویلای فلت بیشتر است. قیمت نسبتا مقرون به صرفه ویلاهای فلت نسبت به ویلاهای دوبلکس، باعث شده است تا تعداد طرفداران ویلاهای فلت بیشتر باشد. بر اساس همین آمار تقاضا، شاهد سهولت در یافتن ویلاهای فلت هستیم و افراد می توانند به راحتی، ویلای فلت ایده آل خود را در مناطق شهری انتخاب کنند.

ویلا فلت خاص

از طرفی، در شهرهای بزرگ افراد سرمایه گذار می خواهند ویلاهایی را خریداری کنند که فضای بیشتری دارد و در واقع، با کاهش تقاضا برای ویلاهای فلت، محبوبیت و تقاضا برای خرید یا اجاره ویلاهای دوبلکس افزایش می یابد که باز هم به منطقه مورد نظر، و شرایط آن بستگی دارد.

ویلا دوبلکس

قیمت ویلای فلت و دوبلکس

یکی از مهم ترین فاکتورها در تعیین هزینه ویلاها، موقعیت مکانی آن است ، فاکتور مهم بعدی هم مساحت ویلا است. خرید یا اجاره ویلای دوبلکس، گران تر از ویلاهای فلت است، زیرا ویلاهای دوبلکس بزرگ تر از ویلاهای فلت بوده و دارای نقشه ساختمانی وسیع تر و حتی پیکربندی اتاق های آن هم بزرگ تر است.

نتیجه

ویلاهای فلت، تفاوت های زیادی با ویلاهای دوبلکس دارند. اگر می خواهید فضای بیشتری را در اختیار داشته باشید، می توانید ویلای دوبلکس را انتخاب کنید که گزینه ای هوشمندانه به شمار می آیند زیرا فروش مجدد ویلای دوبلکس در آینده بسیار راحت تر است. از طرفی، اگر خانواده کوچک تری دارید و هزینه ویلای دوبلکس به صرفه نیست، ویلای فلت برای شما مناسب تر است.

برای انتخاب ویلای مناسب، همیشه  مزایا و معایب هر یک از این ویلاها را با هم مقایسه کنید. نتیجه این ارزیابی ها که ممکن ا ست  بر اساس فاکتورهای شخصی هم باشد، می تواند به شما کمک زیادی کند تا انتخاب بهتری داشته باشید.

البته اگر ویلای فلت و یا ویلای دوبلکس مورد پسندتان نیست ، میتوانید ویلای نیم پیلوت را مد نظر قرار دهید که نظر بسیاری از خریداران را به خود جلب میکند.

نظر شما درمورد ویلای فلت و دوبلکس چیست؟

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه