دلایل فروش نرفتن خانه در شمال

6 دلیل فروش نرفتن خانه در شمال

6 اشتباهی که در هنگام فروش خانه در شمال انجام می دهیم

آیا ماه ها است که تلاش می کنید تا خانه خود را در شمال بفروشید، ولی هنوز موفق نشده اید؟ شاید از نظر بسیاری از افراد، فروش خانه کار ساده ای باشد که در بازه زمانی کوتاهی انجام می شود، ولی در واقعیت، همیشه اینطور نیست. شاید هم تمام کارهایی که برای فروش سریع خانه در شمال لازم باشد را انجام داده اید، ولی باز هم به مرحله نهایی یا فروش نرسیده باشید. مقاله امروز تیم “سبز ویلا” به موضوع ” 6 اشتباهی که در هنگام فروش خانه در شمال انجام می دهیم” اختصاص دارد؛ با ما همراه باشید.

چرا خانه ما در شمال سریع به فروش نمی رود؟

6 دلیل فروش نرفتن خانه در شمال عبارتند از:

  1. شاید خانه شما به تعمیرات نیاز دارد

صاحب خانه، مسئولیت های زیادی دارد؛ مثلا وظیفه دارد که به خانه رسیدگی کند. وقت آن رسیده است که برای فروش خانه خود در شمال مقداری زمان بگذارید و با صرف هزینه، تعمیرات ضروری خانه خود را انجام دهید. شاید صرف هزینه برای تعمیرات، در ابتدا سخت باشد، ولی وقتی پیشنهادات بهتری دریافت کنید و بتوانید خانه خود را با سرعت بفروشید، قطعا احساس بهتری را تجربه می کنید.

راه حل : حتما قبل از اینکه برای فروش خانه خود در شمال اقدام کنید، در مورد خانه های مشابه ی که در این مدت به فروش رسیده اند، تحقیق کنید. البته منظور ما خانه هایی است که در همسایگی شما قرار دارند. شاید صاحب خانه های دیگر به تازگی خانه خود را کفپوش کاری کرده اند، مدل آشپزخانه یا حمام خود را تغییر داده باشند، سقف خانه را تعمیر کرده اند و سایر کارهایی که به فروش خانه کمک زیادی می کند. بررسی کنید که خانه شما به چه تغییراتی نیاز دارد و برای آنها اقدام کنید. حتما با فردی که در زمینه طراحی داخلی خانه تخصص دارد هم مشورت کنید.

تعمرات خانه (کاشی کاری کف)

  1. شاید قیمت خانه شما زیاد بالاست

بیشتراوقات، علت فروش نرفتن خانه در شمال این است که قیمت بالایی را برای خانه خود تعیین می کنید. هر چه بیشتر خانه شما شما در بازار راکد بماند، مجبور می شوید قیمت خانه خود را به میزان بیشتری کاهش دهید. در واقع، نگاه خریداران به خانه های راکد و فروش نرفته در شمال، به این صورت است که حتما خانه شما مشکلی دارد که سریع به فروش نرفته است؛ پس حتما قیمت مناسبی را برای خانه خودتان تعیین کنید.

راه حل : قیمت گذاری خانه، روند پیچیده ای دارد و باید موارد زیادی را در نظر بگیرید. شما می توانید قیمت خانه هایی که اخیرا در همسایگی شما به فروش رسیده اند را بررسی کنید و برای برآورد ارزش خانه هم از ماشین حساب آنلاین استفاده کنید. علاوه بر این، می توانید از مشاور املاک هم کمک بگیرید.

  1. شاید خانه شما به نظافت بیشتری احتیاج دارد و به هم ریخته است

خریداران در نگاه اول، به تمیزی و مرتب بودن خانه شما نگاه می کنند؛ پس حتما جعبه ها و لباس های بهم ریخته ای که وسط خانه تلنبار را جمع کنید. همین بی نظمی ها باعث می شود خریدار به ویژگی های مثبت خانه شما توجه ی نکند و حتی فضای خانه هم کوچک تر به نظر برسد. بنابراین، تمیز کردن خانه به صورت دقیق، یک مرحله ضروری در فروش خانه به شمار می آید.

راه حل : در هنگام تمیز کردن خانه، حتما وسایبل شخصی خود را هم جمع کنید؛ مثلا کتاب های اضافه و سایر لوازم اضافی. اگر جای زیادی برای قرار دادن این وسایل ندارید، حتما یک انبار اجاره کنید یا اینکه وسایلی که دیگر استفاده نمی کنید را به دیگران ببخشید. در مرحله بعد، هر سطحی را دستمال بکشید، فرش ها را با جارو تمیز کنید و برای خوشبو کردن خانه هم حتما از عود استفاده کنید.

  1. شاید دکوراسیون خانه شما قشنگ نباشد

یکی از بهترین راه های جذب خریداران این است که دکوراسیون خانه شما به قدری زیبا و هماهنگ باشد که خریدار را جذب کند. بناراین، علاوه بر وسایل و اشیای تزئینی، به رنگ دیوارها و سایر جزئیات هم اهمیت بدهید. وقتی دکوراسیون خانه شما قشنگ به نظر برسد، خریداران خودشان را به جای شما تصور می کنند و به این فکر می کنند که در این خانه قشنگ و جذاب زندگی می کنند؛ از این رو، برای خرید خانه ترغیب می شوند.

راه حل : حتما از مشاوران دکوراسیون خانه کمک بگیرید. آنها به شما کمک می کنند تا ویژگی های متمایز خانه شما بیشتر به چشم خریدار بیاید و نقاط منفی آن کمتر دیده شود. حتی جابجایی یک سری از وسایل هم می تواند تاثیر خوبی بر روی خریدار داشته باشد. به راهروها، اتاق پذیرایی، آشپزخانه، حمام و اتاق خواب ها توجه ویژه ای داشته باشید.

تغییرات دکوراسیون خانه

  1. شاید عکس های خانه شما چندان حرفه ای و باکیفیت نباشد

اولین چیزی که خریدار می بیند، همین عکس هایی است که از خانه خود به اشتراک می گذارید. عکس های بی کیفیت، توجه خریداران را جلب نمی کند. بر اساس تحقیقات، عکس های حرفه ای خانه می تواند به فروش سریع تر خانه کمک کند. از بهترین خصوصیات خانه خودتان، عکس های باکیفیتی را تهیه کنید، و سعی کنید در ثبت آگهی ملک تان  بهترین عکس ها را قرار دهید.

راه حل : عکاسان حرفه ای با نقاط قوت خانه شما که می تواند توجه خریدار را جلب کند، به خوبی آشنا هستند. حتما از آنها کمک بگیرید.

  1. شاید خانه شما از جذابیت بصری چندانی برخوردار نباشد

ششمین دلیل فروش نرفتن خانه در شمال :بار دیگر به خانه های فروش رفته در همسایگی خود نگاهی بیاندازید و بررسی کنید که از چه نظر برای خریداران جذابیت بصری دارند. به خاطر فضای سبز خانه؟ رنگ آمیزی قشنگ خانه؟ تمیزی پنجره ها؟ اگر خانه شما از نظر فضای بیرونی جذاب نباشد، مشتریان رغبتی برای تماشای داخل آن نخواهند داشت. سعی کنید به فضای بیرونی خانه خودتان هم رسیدگی کنید.

راه حل : وقت آن رسیده است که دست به کار شوید و حیاط و پنجره های خانه خود را بشویید و علف های هرز باغچه را هم حرس کنید.

نتیجه

شما چه اشتباهاتی را در هنگام فروش خانه خود در شمال انجام داده اید؟ ممکن است همه ما اشتباهاتی را در حین فروش خانه خود مرتکبب شویم؛ از عدم توجه به تمیزی خانه گرفته تا لکه بودن پنجره ها. بنابراین، به جای نگرانی، همین حالا دست به کار شوید و تمام نکاتی که در این مقاله گفتیم را به طور عملی اجرا کنید. قطعا  نتیجه خواهد داشت

آیا شما پیشنهاد بهتری دارید ؟ حتما آن را برای دیگران به اشتراک بگذارید

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه