بایدها و نبایدهای عکاسی خانه

باید ها و نباید های عکاسی خانه

چرا عکاسی خانه اهمیت دارد :

دوست دارید خانه شما به راحتی و از طریق عکس، به فروش برسد؟ وقتی نوبت به فروش سریع خانه می رسد، عکس هایی که از خانه خود تهیه کرده اید، باید به قدری خوب باشد که بتواند مشتری ها را جذب کند. همانطور که می دانید، این روزها، فروش خانه به صورت آنلاین بسیار رایج است و سریع ترین راه برای فروش خانه هم گرفتن عکس های فوق العاده جذاب از خانه است.

بیشتر وقت ها، بودجه کافی نداریم که از یک عکاس حرفه ای بخواهیم از خانه ما عکس بگیرد. اگر می خواهید در هزینه های خود صرفه جویی کنید، در این مقاله با “سبز ویلا” همراه باشید تا نکات خوبی را در مورد “بایدها و نبادیدهای عکاسی خانه” به شما آموزش دهیم.

نبایدهای عکاسی از خانه:

– از خانه خود، در شب عکس نگیرید

برای اینکه خانه شما در عکس خوب بیفتد، باید در طول روز به کار عکاسی خانه بپردازید. توجه داشته باشید که چه زمانی از روز، نور خورشید در خانه شما می تابد و فضای آن را زیبا جلوه می دهد. سعی کنید زمان عکس برداری از خانه خود را درهمان زمان انجام دهید. به نظر شما، کدام عکس بهتر است؟ یک عکس خاکستری و تیره از خانه در شب یا عکسی که در آن اشعه طلایی آفتاب به درون پنجره خانه شما می تابد؟

– از وسایل شخصی عکس نگیرید

خریداران تمایل دارند تا خانه شما را به صورت متفاوت و با اسباب و اثاثیه خودشان تصور کنند و علاقه ای ندارند عکس های خانوادگی شما را روی دیوار ببینند؛ بنابراین، وسایل شخصی، اشیای تزئینی و و موارد دیگر را حتما در هنگام عکاسی خانه بردارید.

– از خانه در حالت ریخت و پاش عکس نگیرید

وقت آن رسیده است که خانه خود را به سبک مینیمال و ساده مرتب کنید و وسایل اضافه را در معرض دید قرار ندهید. سنگ اوپن آشپزخانه باید کاملا تمیز باشد و سایر لوازم جانبی هم در سر جای مخصوص خود قرار داشته باشند. اگر نزدیک عید است و در خانه خود سفره هفت سین چیده اید، نباید در عکس بیفتد، چون عکس برای مدتی در رسانه های اجتماعی می ماند تا در نهایت، یک مشتری خوب پیدا شود.

دیگر لازم به گفتن نیست که سینک ظرفشویی شما هم باید تمیز باشد و هیچگونه ظرف کثیف در داخل آن قرار نداشته باشد و سعی کنید سطل آشغال هم در عکس دیده نشود. حتی وسایل آرایش روی میز دراور هم باید جمع شود.

نمونه عکس از آشپزخانه

– از اتومبیل خود عکس نگیرید

اول از همه، باید بدانید که عکس از جلوی خانه خیلی مهم است. دوم اینکه، اگر در عکس، ماشین شما جلوی خانه پارک شده باشد، منظره آن را به راحتی خراب می کند و نمی گذارد تا خانه شما، نمای جذاب خود را از روبرو و به زیبایی هر چه تمام به نمایش بگذارد. آیا می خواهید در کنار خانه، ماشین خودتان را هم بفروشید؟ پس، هیچوقت هنگام عکس برداری از خانه، آن را جلوی در پارک نکنید.

– با ادیت عکس تکیه نکنید

وقتی ارزش خانه شما بالا باشد، اهمیت عکس برداری از خانه ها چندین برابر می شود. بسیاری از افراد بر این باور هستند که می توانند عکس های خانه را به خوبی ادیت کنند، ولی پیشنهاد ما این است که به جای اینکه وقت خود را صرف ادیت کنید، از همان اول سعی کنید عکس های باکیفیتی را از خانه خود تهیه کنید تا به ادیت نیاز نداشته باشید و عکس شما طبیعی تر باشد.

– تا جای ممکن از دوربین گوشی خود استفاده نکنید

امروزه، کیفیت دوربین های تلفن همراه بسیار بالاست، ولی نباید برای عکس های مهم خانه از آن استفاده کنید. مثلا می توانید از دوربین DSLR استفاده کنید که تک لنزی و بازتابی است. اگر دوربین ندارید، می توانید برای چند روز اجاره کنید. با وجود دکمه های زیادی که این دوربین ها دارند، استفاده از آنها بسیار ساده است و البته می توانید از آموزش های ویدئویی هم استفاده کنید.

بایدهای عکاسی از خانه:

– پنجره ها را باز کنید

هنگام عکاسی خانه ، تمام پنجره های خانه را باز کنید، پرده ها را کنار بزنید و حتی چراغ ها را هم در طول روز روشن کنید. وقتی فضای داخل خانه از نور خوبی برخوردار باشد، خصوصیات چشمگیر فضای آن هم راحت تر به چشم می آید.

– برای هر عکس، از سه پایه (تری پاد) استفاده کنید

برای گرفتن عکس های واضح و جذاب از خانه، مخصوصا در موقعیت هایی که نور کمی در فضا وجود دارد، باید از سه پایه استفاده کنید. در اتاق هایی که پنجره ای ندارند هم استفاده از سه پایه بسیار مفید است.

باید ها و نباید های عکاسی استفاده از سه پایه

– ویو خانه خود را در عکس به نمایش بگذارید

اگر منظره بیرون از پنجره خانه یا حتی حیاط خانه بسیار زیباست، حتما از آن عکس بگیرید. همین ویو باعث می شو تا مشتری تصمیم خود را نهایی کند. عکس برداری از ویو خانه به خریدار کمک می کند تا در مورد ظرفیت کلی فضای خانه هم اطلاعاتی را بدست بیاورد.

– برای خرید دوربین هایی سرمایه گذاری کنید که دارای عدسی با زاویه باز هستند

شما باید از دوربینی استفاده کنید که دارای عدسی با زاویه باز باشد، زیرا این مدل دوربین ها، کل فضای اتاق را در عکس نشان می دهند. البته، مدل های مختلفی از این دوربین ها در بازار وجود دارند که با قیمت کمی به فروش می رسند.

– خانه خود را در عکس بزرگ تر نشان دهید

با رعایت یک سری از ترفندها، می توانید کاری کنید تا خانه شما در عکس بزرگ تر نشان داده شود؛ مثلا قرار دادن وسایل بزرگ تر در جلوی فضایی که می خواهید از آنها عکس برداری کنید، باعث می شود تا اتاق شما کوچک تر از حد واقعی نمایش داده شود، ولی قرار دادن چنین اشیای بزرگی در قسمت های عقب اتاق، باعث بزرگ تر نشان دادن جلوه ی آن می شود.

نتیجه

شما از کدام بایدها و نبایدها در هنگام عکس برداری برای خانه خود استفاده می کنید؟ نکته آخر در مورد بایدها و نبایدهای عکاسی خانه این است که قدرت یک عکس فوق العاده از خانه را هیچوقت دست کم نگیرید. وقتی که صحبت از فروش خانه می شود، همین عکس ها نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. نظرات خود را در مورد بایدها و نبایدهای عکس از خانه، با ما به اشتراک بگذارید.

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه