بهترین منطقه سیاهکل برای خرید خانه

بهترین منطقه سیاهکل برای خرید خانه

آیا خرید خانه در شمال کشور ذهن شما را هم مشغول کرده است؟ خرید خانه، مسئله مهمی به شمار می آید؛ در واقع، بخش قابل توجهی از ثروت هر فرد صرف خرید خانه می شود. از این رو، عوامل متعددی وجود دارد که بر روی جذابیت و پرطرفدار بودن یک منطقه تاثیر می گذارد؛ از ابعاد خانه هایی که در آن منطقه واقع شده اند گرفته تا سایر خصوصیات فیزیکی که همگی نقش مهمی در نهایی شدن معامله می گذارند.

در مقاله امروز “سبزویلا” به سراغ یکی از زیباترین شهرهای استان سرسبز گیلان یعنی “سیاهکل” می رویم تا با بهترین منطقه سیاهکل برای خرید خانه ، در این شهر خوش آب و هوا آشنا شوید. آماده هستید؟ پس با ما همراه باشید.

چرا باید به فکر خرید خانه در سیاهکل باشیم؟

آیا تا به حال به سیاهکل سفر کرده اید؟ همه، سیاهکل را با جنگل های سبز و جاده های رویایی، بازارهای محلی، بوی ماهی و سبزی های تازه می شناسند. سیاهکل با ده ها جاذبه طبیعی و بکری که دارد، قطعا یکی از بهترین شهرها در شمال کشور برای خرید خانه (ویلا و زمین ) است. البته، فاصله سیاهکل با سایر شهرهای مهم استان گیلان هم چندان زیاد نیست و می توانید این را به عنوان نقطه قوت خرید خانه در این شهر تلقی کنید. همه این خصوصیات، دست به دست هم می دهند تا اقدام به خرید و سرمایه گذاری در خانه های زیبای سیاهکل کنید.

تصویر مقاله بهترین منطقه سیاهکل برای خرید خانه - جاده زیبای سیاهکل به دیلمان

منظور از بهترین منطقه سیاهکل برای خرید خانه چیست؟

بعضی از مناطق در شمال کشور از خصوصیات منحصر به فردی برخوردار هستند که آنها را به بهترین منطقه سیاهکل برای خرید خانه تبدیل می کند. از آنجایی که افراد زیادی خواستار خرید خانه در منطقه مورد نظر هستند، رقابت بین خریداران بسیار بالاست. طبیعی است که فروشندگان هم با توجه به متریال و موقعیت، قیمت بالاتری را برای این دسته از خانه ها در نظر می گیرند و از طرفی، امکانات و مزایای خوبی را هم به خریداران ارائه می دهند.

چه عواملی باعث می شود تا سیاهکل به منطقه ای پرطرفدار برای خرید خانه تبدیل شود؟

– بهترین گزینه برای سرمایه گذاری: معمولا مناطق پرطرفدار از قیمت بالاتری برخوردار هستند، ولی با این حال، بهترین گزینه برای سرمایه گذاری در نظر گرفته می شوند. بعضی از خریداران با هدف سرمایه گذاری و دستیابی به سود بیشتر نسبت به قیمت اولیه خرید، در مناطق پرطرفدار خانه ای را خریداری می کنند. خرید خانه در مناطق پرطرفدار سیاهکل، میتواند گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری باشد.

– موقعیت جغرافیایی: سیاهکل از نظر موقعیت جغرافیایی یکی از بهترین شهرها در شمال کشور است.

– امکانات: امکانات خانه ها در مناطق پرطرفدار سیاهکل می تواند بسیار متنوع باشد؛ از حیاط بزرگ، پارکینگ و تراس گرفته تا کف سرامیک.

– آب و هوا: سیاهکل، آب و هوای بسیار دلپذیری را در اکثر فصول دارد؛ مخصوصا در فصل تابستان که خریداران بیشتری به فکر خرید خانه در این شهر زیبا هستند.

– دسترسی به بازارهای محلی: دوشنبه بازار و پنج شنبه بازار، از جمله بازارهای هفتگی سیاهکل هستند که افراد بسیاری برای خرید میوه، سبزی و ماهی های تازه به این بازار می آیند. انواع مختلفی از ترشی جات گیلانی هم در بین بساط زنان و مردان گیلانی وجود دارد.

– شمار مختلفی از جاذبه های طبیعی: از بین جاذبه های طبیعی سیاهکل، می توانیم آبشار لونک را مثال بزنیم که در کیلومتر 20 جاده سیاهکل به دیلمان قرار دارد. آبشار لونک در دل جنگل قرار دارد و قرار گرفتن در چنین فضایی می تواند آرامش خاطر خاصی را برای شما به ارمغان بیاورد.

جاذبه های طبیعی سیاهکل

در کدام منطقه سیاهکل به دنبال خرید خانه باشیم؟ 

مناطق مختلفی در سیاهکل وجود دارد که جزو بهترین منطقه سیاهکل برای خرید خانه به شمار می آیند. مثل:

  1. روستای لیش

روستای لیش، آسفالت شده است و دارای امکانات مختلفی از جمله خانه بهداشت، نانوایی، مسجد و غیره است. خانه های این روستا دارای آب، برق و گاز هستند. وجودمقبره امام زاده در این روستا باعث شده است که افراد زیادی برای زیارت تجمع پیدا کنند، مسافت بسیار کم تا مرکز شهر ، وجود امکانات و زیبایی منطقه ، ساخت ویلا های مدرن باعث شده مورد توجه بسیاری از افراد باشد.

  1. روستای مالفجان

روستای زیبای مالفجان دارای باغ های چای و مزارع برنج است. خانه های روستای مالفجان از برق، آب، گاز و تلفن برخوردار هستند. بقعه آقا سید ابونصار بن موسی بن جعفر (ع) و بقعه آقا سید بازو در روستای مالفجان قرار دارند. این روستا از امکاناتی مثل وجود دو مسجد، مدارس، خانه بهداشت و غیره برخوردار است.

  1. روستای لفمجان

وجود درختی چند هزار ساله در روستای لفمجان، یکی از خصوصیات منحصر به فرد آن به شمار می آید. این روستا هم از امکانات مختلفی چون برق، آب و گاز برخوردار است.

  1. روستای مهربن

آستان مقدس امامزادگان سید محمد صالح و سید حسین لمش در روستای مهربن وجود دارد. جالب است بدانید تعدادی کارخانه چای و برنج و کارگاه های صنایع دستی هم در این روستا واقع شده اند. از جمله امکانات روستای مهربن می توان به نانوایی، خانه بهداشت، مدرسه و رستوران اشاره کرد. باغ چای و شالیزارهای سرسبز این روستا افراد زیادی را جذب می کند.

  1. روستای موشا

از جمله بخش های دیدنی روستای موشا، وجود قلعه کوتول شاه است. قدمت این قلعه تاریخی به 500 سال می رسد و متعلق به دوره تیموریان است.

  1. روستای بالارود

در تابستان، روستای بالارود از آب و هوایی معتدل برخوردار است. البته، در زمستان ها تا حدی سرد می شود. روستای تاریخی بالارود در نزدیکی تی تی کاروانسرای صفوی قرار دارد.

لازم به ذکر است که تمامی این روستاها از امکانات مختلفی برخوردار هستند.

نتیجه

شهر سیاهکل با ویژگی های مختلفی که دارد، از پرطرفدارترین مناطق برای خرید خانه برخوردار است؛ از جمله جاذبه های متنوع، بازارهای محلی، آب و هوایی بکر و غیره. عوامل مختلفی وجود دارد که سیاهکل را به یک منطقه مناسب برای خرید خانه تبدیل کرده است . مناطقی مثل روستای لیش، مالفجان، مهربن و غیره در لیست بهترین منطقه سیاهکل برای خرید خانه قرار دارند.

مناطق دیگر رو شما معرفی کنید و  نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه