چند نکته کوتاه در مورد فروش سریع خانه در گیلان

hands agent client shaking hands after signed contract buy new apartme1nt scaled

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چه چیزی در فروش سریع خانه موثر است؟

با اینکه همه فروشنده های خانه منتظر هستند تا سر و کله خریدار ایده آلی پیدا شود که مبلغ خوبی را هم در ازای خرید خانه پرداخت کند، ولی در مورد فروش سریع خانه در گیلان، یک سری نکات خاص وجود دارد. در مقاله امروز “سبز ویلا” سعی کرده ایم تا به تعدادی از نکات مهم در ارتباط با فروش سریع خانه در گیلان بپردازیم.

چگونه بدون توجه به بازار، خانه خود را سریع در گیلان به فروش برسانیم؟

یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت خانه و فروش خانه ، محل سکونت شما است؛ ممکن است قیمت یک خانه در مرکز استان گیلان یعنی رشت، چندین برابر قیمت خانه ای باشد که در سایر شهرهای این استان قرار دارد. جدا از محل سکونت، باید توجه داشته باشد که قیمت خانه ها به طور سالانه بالاتر می روند. از یک طرف دیگر، هزینه روز افزون اجاره خانه باعث شده است که بسیاری از افراد خرید یک خانه را در سر داشته باشند.

اگر قصد فروش سریع خانه در گیلان را دارید، می توانید از این شرایط به نفع خود استفاده کنید؛ یعنی اینکه یا صرف نظر کردن از درصدی مشخص، خانه خود را به   قیمت مناسب تر به فروش بگذارید، اما قبل از انجام این کار، توجه شما را به نکات زیر جهت فروش سریع خانه در گیلان جلب می کنیم:

1- از همان اول، تاثیر خوبی بر روی خریدار بگذارید 

اولین گام برای فروش سریع خانه در گیلان این است که تاثیر خوبی بر روی خریدار بگذارید. چند دقیقه وقت بگذارید و به این فکر کنید که وقتی خریدار برای اولین بار از خانه ،ویلا یا آپارتمان شما دیدن می کند، ممکن است چه نظری در مورد خانه شما داشته باشد. آیا خانه شما در بهترین وضعیت خود قرار دارد؟ البته پاسخ به این سوال ممکن است برای شما سخت باشد. سعی کنید از یک دوست یا آشنا در مورد خانه خود سوال کنید و بپرسید که “برای اینکه خانه بهتر به نظر برسد، چه کاری را باید انجام دهید؟”. مثلا تمیزی خانه و ویو آن خیلی مهم است.

اگر خانه شما دارای حیاط است، به تمیزی آن اهمیت بدهید. جذابیت ظاهری همان چیزی است که خریداران را جذب خانه شما می کند و باعث می شود تا خانه شما از بین سایر گزینه ها انتخاب شود.

حتما به این نکته توجه داشته باشید که اگر تمایل دارید خانه خود را به قیمت مناسب تر برای خریدار ، به فروش برسانید، ولی فضای بیرونی خانه، کار زیادی داشته باشد، باز هم خریدار تمایلی به خرید آن نخواهد داشت.

تمیز کردن خانه

2- امکانات ضروری خانه را بهبود ببخشید

جهت فروش سریع خانه درگیلان ، حواستان به امکانات مهم و ضروری خانه باشد. ممکن است شیر آلات نیاز به تعویض داشته باشند یا اگر اتاق خواب و آشپزخانه بسیار قدیمی هستند و نیاز به بازسازی دارند، بهتر است به خریدار تخفیف خوبی بدهید.

3- وسایل شخصی خود را جمع کنید

وقتی که وضعیت خانه خود را بهبود می بخشید، لازم است که این مسئله را در عمل هم نشان بدهید؛ وقتی خریدار به طور حضوری به خانه شما می آید، سعی کنید عکس های خانوادگی یا وسایل شخصی را از روی دیوارها بردارید. با اینکار، به خریدار این امکان را می دهید که سبک زندگی خودش را در خانه شما تجسم کند. سعی کنید تمام وسایلی که در خانه وجود دارند، ساده باشند و حتی می توانید یک واحد را اجاره کنید و وسایل اضافه خود را در آنجا بگذارید.

4- برای خانه، یک قیمت رقابتی انتخاب کنید

برای فروش سریع خانه در گیلان، باید قیمت مناسبی را انتخاب کنید؛ قیمتی که نه خیلی کم باشد و نه خیلی زیاد. بعضی از فروشنده ها تمایل دارند تا بدون کمک گرفتن از مشاوران املاک، خانه خود را به فروش بگذارند، چون فکر می کنند که با عدم پرداخت کمیسیون مشاوران املاک، می توانند پول بیشتری بدست بیاورند. ولی در واقعیت اصلا اینطور نیست، زیرا مشاوران املاک، شناخت بهتری از بازار محلی دارند و به شما کمک کنند تا قیمت منطقی و رقابتی برای فروش خانه خود در نظر بگیرید. البته نباید وسوسه بشوید که از همان اول، قیمت بسیار بالایی را برای خانه خود انتخاب کنید.

از طرفی، با تعیین قیمت بالا و فروش نرفتن خانه، مردم فکر می کنند که حتما خانه مشکلی دارد یا طراحی داخلی آن چندان جالب نیست. بنابراین، اجازه ندهید که با تعیین قیمت بالا، خانه شما همچنان به فروش نرود.

5- برای عکاسی از خانه خود، حتما از یک عکاس ماهر کمک بگیرید

فروش سریع خانه به کمک عکس

فروش سریع خانه در گیلان به کمک عکس :

امروزه، با گسترش استفاده از شبکه های اجتماعی، بسیاری از افراد تمایل دارند تا در این محیط های مجازی، اقدام به بررسی خرید و فروش خانه کنند که البته با گذاشتن عکس از خانه شروع می شود. بنابراین ، کیفیت خوب عکس هایی که از خانه گرفته می شود، بسیار مهم است. حتما از یک عکاس ماهر بخواهید تا از ویوهای جذاب خانه شما عکس بگیرد. با گرفتن عکس های جذاب، حتما خریداران برای مراجعه حضوری به شما پیام خواهند داد.

اگر به عکاس دسترسی ندارید نگران نباشید مشاورین سبز ویلا میتوانند برای تهیه عکس مناسب به شما کمک کنند با ما در ارتباط باشید

6- میتوانید از یک مشاور فروش با تجربه کمک بگیرید

وقتی که می خواهید از یک مشاور فروش کمک بگیرید، باید به چند خصوصیت توجه داشته باشید؛ مثلا سوابق مشاور فروش را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که با نحوه فروش سریع خانه، کاملا آشنا هستند.

realtor 02 Converted

7- خودتان هم برای فروش خانه تبلیغ کنید

فروش سریع خانه در گیلان به کمک تبلیغات:

با اینکه کار تبلیغ بر عهده مشاوران املاک است، ولی هیچ ضرری ندارد که خودتان هم دست به کار شوید. از شبکه های اجتماعی شروع کنید و سایت مخصوص به خودتان را بسازید یا اینکه برای دوستان خود، پیام تبلیغاتی ارسال کنید. حتی می توانید همسایه ها را هم در جریان فروش خانه خود بگذارید.

نتیجه

در کل، فروش سریع خانه در گیلان یا هر شهر دیگری ، فرآیند چندان راحتی به شمار نمی آید. اینکه بخواهید در چند هفته متوالی، خانه خود را به خریداران نشان دهید، نیازمند این است که خانه شما تمیز و آماده باشد و همچنین شما وقت و حوصله کافی برای نشان دادن خانه به خریداران را داشته باشید.اگر بچه کوچک یا حیوانات خانگی داشته باشید، استرس بیشتری را تجربه می کنید. در هفته های اولی که خانه خود را به فروش می گذارید، خریداران بیشتری برای دیدن به خانه شما مراجعه می کنند که باید نهایت تلاش خود را کنید و در طول همین مدت، خانه خود را بفروشید.

حتما مطمئن شوید که خانه شما از هر لحاظ آماده است، زیرا تمیز بودن خانه نه تنها تضمین می کند که خانه شما سریع تر به فروش می رود، بلکه ارزش خانه شما را هم بالاتر خواهد برد.

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه