ویلای تریبلکس

ویلای تریبلکس

آیا تا به حال در یک ویلای تریبلکس زندگی کرده اید؟ چه خصوصیاتی باعث شده است که زندگی در ویلای تریبلکس را به انواع دیگری از ویلاها ترجیح بدهید؟ ویلاها، انواع مختلفی دارند و با توجه به تعداد طبقات و فضایی که دارند، به ویلاهای فلت، دوبلکس و تریبلکس تقسیم می شوند.

(تفاوت ویلای فلت و دوبلکس را میتوانید در مقاله قبلی مطالعه کنید)

هر کدام از این ویلاها، مزایا و معایبی دارند که آنها را از یکدیگر متمایز می کند. مقاله امروز تیم “سبز ویلا” به ویلای تریبلکس اختصاص دارد که در مورد خصوصیات، مزایا و معایب آن، توضیحاتی را ارائه می دهیم.

منظور از ویلای تریبلکس چیست؟

ویلای تریبلکس” به ویلایی گفته می شود که دارای سه طبقه است و با یکدیگر ترکیب شده اند. در واقع این ویلا، در ظاهر به صورت یک ویلای 3 طبقه نشان داده می شود، ولی در واقعیت، این سه طبقه یه بکدیگر مرتبط هستند. در ویلای تریبلکس، هر 3  واحد دارای یک دیوار مشترک هستند، ولی هر واحد از ویلا تریبلکس دارای آشپزخانه، دستشویی، حمام و اتاق پذیرایی جداگانه ای است. البته، این 3 واحد به وسیله راه پله به یکدیگر راه دارند.

معمولا، خانواده های پرجمعیت این ویلا را برای سکونت انتخاب می کنند، زیرا هر یک از اعضای خانواده فضای زیادی را در اختیار دارند و می توانند به راحتی در آن زندگی کنند.   

نمای ویلای تریبلکس

خصوصیات منحصر به فرد ویلای تریبلکس

ویلای تریبلکس به دلیل دارا بودن خصوصیات متعدد، بسیار خواستنی و مطلوب خانواده ها است. در ادامه، به تعدادی از خصوصیات منحصر به فرد آن اشاره می کنیم:

– فضای خصوصی: شاید مهم ترین خصوصیت ویلا تریبلکس، فضای خصوصی ای است که احساس می کنید به طور تمام و کمال در این ویلاها در اختیار دارید.

– بسیار جادار و با متراژ بالا: این نوع از ویلا به شیوه ای ساخته می شوند که می توانید تمام اسباب و اثاثیه خود را به دلخواه خودتان در آن بچینید و از فضای زیاد آن لذت ببرید.

– بهترین برای گزینه سرمایه گذاری: اکثر افرادی که ویلاهای تریبلکس را خریداری می کنند، این نوع ویلاها را به عنوان گزینه ای برای سرمایه گذاری می بینند که ممکن است قیمت آن در هر سال، افزایش قابل توجهی می یابد. 

– مناظر طبیعی و جذاب: معمولا، ویلاهای تریبلکسی در بهترین و خوش آب و هواترین نقاط هر شهر ساخته می شوند؛ بنابراین،  ویلای تریبلکس از نظر ویو هم بسیار جذاب و دلنشین است.

– امکان نماسازی: اگر چنانچه خواستار اعمال تغییراتی در ویلا هستید، با فضای بسیار زیادی که دارد، به راحتی امکان نماسازی را برای شما فراهم می کند.

تزئین داخلی ویلای تریبلکس

امکانات ویلای تریبلکس

ویلای تریبلکس امکانات مختلفی دارد که باعث می شود با زندگی در آن احساس رضایت بیشتری داشته باشید. امکانات این نوع از ویلا ها عبارت است از:

– گاراژ

– بالکن

– سالن ورزش و غیره.

البته، توجه داشته باشید که امکانات هر ویلای متفاوت است و ممکن است یک ویلا تریبلکسی امکانات بیشتری داشته باشد.

آیا ویلای تریبلکس جزء ویلای لوکس محسوب می شود؟

نه تنها در ایران، بلکه در دنیا، تریبلکس جزو ویلاهای لوکس دسته بندی می شوند. ساخت ویلای تریبلکس به سرمایه گذاری زیادی نیاز دارد و اگر سازنده بخواهد ویلای مدرنی بسازد، باید خیلی هزینه کند. ویلای تریبلکس در بهترین نقطه ساخته می شود؛ بنابراین، از نظر موقعیت مکانی هم هزینه بسیار زیادی صرف آن می شود. مخصوصا اگر در کنار ساحل دریا ساخته شده باشند. همین عوامل در کنار یکدیگر، ویلای تریبلکس را به یک ویلای لوکس تبدیل می کند.

معایب ویلای تریبلکس

از جمله معایب ویلای تریبلکس عبارت است از:

– هرینه زیاد: اگر قصد خرید ویلای تریبلکس را دارید، باید هزینه زیادی را بابت آن بپردازید که به متراژ، موقعیت قرارگیری، امکانات و سایر عوامل بستگی دارد.

– رسیدگی زیاد: این نوع از ویلا به نظافت و رسیدگی زیادی نیاز دارد و باید برای آن وقت بگذارید.

کدام دسته از ویلاهای تریبلکس بسیار پر طرفدار هستند؟

هنگام خرید ویلاهای تریبلکس، به ظاهر و طراحی داخلی ویلاها توجه زیادی می شود؛ اینکه طبقات مختلف چگونه به یکدیگر متصل هستند و آیا آسانسور یا راه پله، ساده و در عین حال زیبا و کاربردی هستند یا خیر. در بین ویلاهای تریبلکسی، آن دسته از ویلاهایی پرطرفدار هستند که بتوان به راحتی بین طبقات رفت و آمد کرد و از طرفی دیگر، نمای جذابی هم دارند. 

راه پله داخلی

نتیجه

ویلای دوبلکس با راحتی و آسایشی که فراهم می کند، نسبت به انواع دیگر ویلاها طرفداران بیشتری را دارد. جدا از اینکه در اکثر موارد، تنها یک خانواده در ویلاهای تریبلکس سکونت پیدا می کنند، این امکان وجود دارد که خانواده شما در یک طبقه زندگی کند و سایر طبقات را اجاره بدهید تا از این طریق درآمد کسب کنید، (البته باید فضای ویلایتان از قبل برای این منظور طراحی شده باشد).

در هنگام خرید ویلای تریبلکس، حتما میزان بودجه خود را به طور دقیق مشخص کنید. نظر شما درباره ویلای تریبلکس چیست؟ آیا قصد خرید چنین ویلایی را دارید؟

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه