ویلاهایی با ویو ابدی

ویلا با ویو ابدی-بلاگ

ویلا با ویو ابدی !!! تا به حال به ویو و یا منظره دلخواه تان فکر کرده اید ؟ دیدن یک منظره زیبا از روی تراس یا پنچره ویلا چقدر برایتان مهم  و انرژی بخش است ؟

 زمانی که برای خرید یک منزل و به ویژه برای خرید ویلا در شهر های شمالی اقدام می کنید، ممکن است این جمله را بارها از زبان فروشنده بشنوید که این خانه یا ویلا دارای ویو ابدی است.

یکی از ویژگی های اصلی در فروش و خرید ویلا در استان گیلان و مازندران، که روی قیمت آن ها نیز تاثیر زیادی دارد، داشتن ویو جنگل یا دریا است. دارا بودن ویو ابدی برای یک ویلا، امتیازی ویژه به حساب می آید و مطمئنا نمی توان کسی را پیدا کرد که از داشتن ویلایی با ویو ابدی راضی نباشد.

حال این سوال پیش می آید که: واژه ویو ابدی یعنی چه؟ ویلایی با ویو ابدی به چه معناست؟ ویلاهای با ویو ابدی چه تفاوتی با سایر ویلا ها دارند و اصلا چطور می توان ویلایی با ویو ابدی داشت؟ در ادامه با ” سبزویلا ” همراه باشید تا جواب این سوالات را با هم بررسی کنیم.

ویو و صبحانه

ویو ابدی یعنی چه؟ ویلا با ویو ابدی به چه معناست؟

ویو ابدی در واقع اصطلاحی هست که از طرف فروشندگان و افردی که در حرفه ساخت و ساز و فروش خانه و ویلا مشغول به فعالیت هستند ابداع و مورد استفاده قرار می گیرد.

زمانی که برای توصیف یک خانه یا ویلا از اصطلاح ویو ابدی استفاده می شود به این معناست که، منظره ای که در حال حاضر می توانید چشم انداز آن را از پنجره ها و یا تراس این خانه یا ویلا بینید یک منظره همیشگی  است و در آینده هیچ گونه ساخت و سازی در این چشم انداز صورت نگرفته و این منظره برای همیشه به  همین شکل باقی خواهد ماند و یا اینکه به طورکلی تا سال ها منظره ویلا بدون تغییر باقی می ماند.

اما مهم ترین نکته در این مورد این است که این فضای باز و منظره زیبایی که در حال حاضر از پنجره یا تراس خانه در حال مشاهده آن هستید، در آینده بر اثر ساخت و ساز های بعدی از دید شما مخفی نخواهند شد.

یعنی اگر قرار است سالیان سال در این خانه زندگی کنید و یا در تعطیلات از ویلایی که آن را می خرید استفاده کنید، می توانید اطمینان حاصل کنید که هر روز صبح که از خواب بیدار شدید با همین منظره زیبا روبرو خواهید شد.

تفاوت ویلاهای معمولی با ویلاهای دارای ویو ابدی چیست؟

به عنوان مثال وقتی برای خرید ویلا در استان گیلان اقدام می کنید، می توانید ویلاهای متعددی را در نقاط مختلف و در شهر های استان بازدید نمایید.

ویلاهایی که در نزدیکی جنگل یا دریا ساخته شده اند تا افرادی که برای تفریح به این استان سفر می کنند بتوانند از آب و هوا و محیط طبیعی اطراف آن لذت ببرند و خستگی زندگی در دنیای ماشینی و کارهای روزمره خسته شده اند، چند روزی در این فضا خستگی به در کنند.

در میان انواع ویلاهای ساخته شده در استان گیلان، برخی از آن ها در مناطقی ساخته شده اند که چشم انداز محیط طبیعی جنگل و دریا در آن ها بیشتر و بهتر است. به عنوان مثال در مورد ساخت برخی ویلاهایی که در ارتفاعات ساخته شده و در معرض فروش قرار گرفته اند، به گونه ای برنامه ریزه صورت گرفته است که این ویلاها دارای ویو ابدی باشند یا اینکه تا سال ها تغییری مانع ویو ویلا نشود.

ویلا با ویو جنگل

چطور می توانم ویلا با ویو ابدی داشته باشم؟

خرید یا ساخت ویلا در مناطق مرتفع و کوهستانی شهر های شمالی، یا ویلا های کنار ساحل دریا، برای همه ما لذت بخش است. وقتی می خواهیم ویلا با ویو ابدی بخریم باید بیشتر به این نکته دقت کنیم که آیا قرار است بعدها روبروی این ویلا، خانه یا ویلای دیگری ساخته شود؟

و آیا طراحی آن منطقه به صورتی هست که هیچ گونه ساخت و سازی در فضای جلویی ویلای شما انجام نشود یا خیر. همه این موارد را می توانید با کمی پرس و جو مشخص کرده و در مورد خرید ویلایی که آن را پسندیده اید تصمیم نهایی را بگیرید.

در صورتی که پس از تحقیق و مشاوره گرفتن از افراد خبره در زمینه ویلا، در یکی از شهر های شمالی مثل شهر های استان گیلان، ویلایی که انتخاب کرده اید و قصد خرید آن را دارید در دامنه کوه های جنگلی و منطقه ای مرتفع قرار دارد، به دلیل وجود شیب طبیعی در آن منطقه، احتمال از بین رفتن ویو به دلیل ساخت و ساز های احتمالی بعدی کمتر خواهد بود. در این حالت می توانید با اطمینان بیشتری نسبت به دارا بودن ویو همیشگی ویلا، اقدام به خرید آن نمایید.

خرید ویلا با ویو جنگل و دریا:

یکی از شهر های شمالی که می توان برای ساخت یا خرید ویلاهایی با ویو مانا در ارتفاعات به آن ها اشاره کرد، شهرسیاهکل و شهر های حومه آن هاست. این مناطق به دلیل قرار گرفتن در ارتفاعات، تا حدودی کوهستانی بوده و علاوه بر آب و هوای عالی و بی نظیری که دارند، دارای مناظر طبیعی بکر و فوق العاده ای نیز هستند ، در صورتی که یکی از این ویلا ها را بخرید، می توانید تا هر زمان که بخواهید، از دیدن این مناظر لذت ببرید.

برای خرید ویلا های ویو ابدی دریا نیز باید این نکته را در نظر بگیرید که ویلا در محدوده نهایی حوزه ساخت و ساز ساحل دریا قرار داشته باشد. زیرا برای ساخت ویلا در ساحل دریا، تنها در محدوده مجاز تعیین شده از سوی دولت مجوز صادر می شود و در صورتی که ویلای شما در حد نهایی این محدوده قرار داشته باشد می توانید مطمئن باشید که هیچ گونه ساخت و ساز بعدی در مقابل آن انجام نخواهد شد.

ویلا با ویو دریا

خرید ویلا با ویو ابدی در استان گیلان

از آنجا که همه مردم تمایل دارند تا از شلوغی شهر های بزرگ فرار کرده و در هر فرصتی به طبیعت پناه ببرند، یکی از انتخاب های افرادی که به دنبال خرید خانه ای در سایر استان ها هستند، استان گیلان است. در میان شهرستان ها و نقاط متعددی که در استان گیلان وجود دارند، اغلب بیشتر گرایش ها به سمت شهر های بندر انزلی، لاهیجان، سیاهکل و … است.

با توجه به اینکه امروزه افراد زیادی به سمت خرید زمین و ویلا در استان گیلان و  روی آورده اند، یافت موقعیت ویلا با ویو ابدی کمی دشوار به نظر می رسد.

در صورتی که ویلای مورد نظر شما در کنار دریا قرار داشته باشد می توانید با اطمینان بیشتری نسبت به ویو همیشگی آن اقدام به خرید نمایید زیرا حریم ساخت و ساز در ساحل دریا قانونا مشخص شده و هیچ کس نمی تواند از آن حریم پیش روی نماید.

اگر فضای سبز روبروی ویلایی که پسندیده اید، انواع باغات و زمین باشد، نسبت به ویو ابدی آن مطمئن نباشید.

درمورد ویلای جنگلی پیشهاد سبز ویلا، در مناطقی که ویو ویلا ، باغ یا زمین است، در سند ویلای خریداری شده قرار داشته باشد و یا اینکه با تحقیقات محلی و پرس و جوهای متعدد در مورد منطقه، نسبت به عدم تخریب انواع باغ و یا زمین با کاربرهای غیر مسکونی اطمینان حاصل نمایید.

ویو ابدی طبیعی یا مصنوعی؟

نکته دیگری که در اینجا مطرح می شود این است که حتی اگر امکان اینکه ویلا یا خانه مورد نظر شما ویو ابدی طبیعی داشته باشد وجود ندارد، می توانید با استفاده از تکنیک فضای سبز مصنوعی، نوعی ویو ابدی برای ویلای خود آماده کنید.

استفاده از فضاسازی و فضای سبز مصنوعی، می تواند ایده مناسب و عالی برای خانه ها و مناطقی باشد که ویو ابدی طبیعی ندارند. با ایجاد فضای سبز در محوطه ویلای خود، می توانید یک منظره طبیعی همیشگی داشته باشید که هیچ کس نمی تواند با ساخت و ساز یا هر گونه دخل و تصرفی در آن، ویو ویلای شما را خراب کند.

ویلا با ویو مصنوعی

نتیجه گیری:

اینکه ویلا با ویو همیشگی و یا ویلا با ویو مصنوعی داشته باشید یک سلیقه شخصی است ، اما در مورد ویلا با ویو ابدی باید به این نکته توجه داشته باشید که محیط ما همواره در حال تغییر میباشد و نمیشه با اطمینان کامل گفت که ویو مانا خواهد بود یا خیر و مورد دوم قیمت آن میباشد که نسبت به سایر ویلاها  قیمت بالاتری دارد

شما میتوانید در وب سایت  “سبز ویلا ” آگهی های خرید و فروش ویلا در سیاهکل را مشاهده فرمایید همچنین برای پاسخ به سوالات شما ، با ما در وب سایت سبز ویلا در ارتباط باشید

از همراهی شما دوستان عزیز سپاس گزاریم.

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه