ویلای جنگلی یا ساحلی؟

ویلای جنگلی یا ساحلی

به نظر شما، سبک زندگی در یک ویلا چگونه است؟ در وهله اول، می توان گفت که سبک زندگی در ویلا با زندگی شهری که افراد در آپارتمان یا خانه های مجاور هم سکونت دارند، بسیار متفاوت است. جالب است بدانید که تحقیقات نشان داده است افرادی که در ویلاها سکونت دارند، شادتر و سرحال تر هستند. این حس و حال خوب می تواند به این مسئله ربط داشته باشد که زندگی در ویلا مشکلات و فشارهای زندگی شهری را به دنبال ندارد.

در مقاله امروز “سبز ویلا” به ویلاهای جنگلی و ساحلی می پردازیم؛ هدف ما این است که با ارائه اطلاعات در مورد این نوع ویلاها، به شما در تصمیم گیری بهتر کمکی کرده باشیم تا چالش انتخاب “ویلای جنگلی یا ویلای ساحلی” را راحت تر پشت سر بگذارید.

خرید ویلا جنگلی یا ساحلی در شمال

در اصطلاح، “ویلا” به ساختمانی گفته می شود که از چهار طرف آزاد باشد و از بیرون هم نمای کاملی داشته باشد. ویلاها، در اطراف شهرها و نقاط دنج و خوش آب و هوای مثل باغ ها، دشت ها یا حتی جنگل و ساحل ساخته می شوند. با توجه به مکان و موقعیت جغرافیایی، ویلاها انواع مختلفی دارند و هر یک از ویژگی و خصوصیات منحصر به فردی برخوردار هستند.

انتخاب ویلا در شمال می تواند واقعا سخت باشد، زیرا گزینه های مختلفی مثل ویلاهای جنگلی و ویلاهای ساحلی به شما معرفی می شوند. به طور کلی، زندگی در ویلاها مزایای زیر را به دنبال دارد:

– استشمام هوای تازه و پاک

– حس آرامش

– امکانات مختلف

و کلی مزایای منحصر به فرد که همگی بخش جدانشدنی از زندگی در ویلاهای شمال هستد. برای اینکه بتوانید راحت تر بین خرید ویلای جنگلی یا ساحلی تصمیم بگیرید، با ما همراه باشید تا در ادامه، به مزایا و معایب هر یک اشاره کنیم.

ویلای ساحلی در شمال

مزایا و معایب ویلای جنگلی

“ویلای جنگلی” همانطور که از نامش پیداست، در میان درختان سرسبز و بلند خودنمایی می کند. اگر اضطراب و استرس زیادی را در زندگی خود تحمل می کنید ، خرید یا اجاره ویلای جنگلی می تواند فرصت فوق العاده ای برای دستیابی به آرامش محض باشد.

از جمله مزایای ویلای جنگلی می توان به امکانات مختلف اشاره کرد؛ امکانات ویلاهای جنگلی شامل تراس، پارکینگ داخل محوطه، اسباب و اثاثیه های مختلف در داخل ویلا و غیره می شود. سایر مزایای ویلای جنگلی عبارت است از:

– افزایش آرامش درونی: وجود انسان با طبیعت در هم سرشته است و قطعا، زندگی در ویلای جنگلی شما را از استرس و اضطراب دور نگه می دارد.

– هوای پاک و تمیز: با وجود درختان سرسبز می توانید هوایی پاک و به دور از آلودگی را استشمام کنید.

شاید یکی از مهم ترین معایب ویلای جنگلی در فصول پاییز و زمستان به چشم آید؛ در واقع، با توجه به شدت باران و برف، امکان دارد تردد از جاده ها در برخی از روز های سال بسیار سخت شود. در مورد سایر معایب ویلای جنگلی هم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– وجود گرد و خاک

– وجود حشرات، حیوانات

– مشکلاتی در خصوص آنتن دهی تلفن همراه

– دوری از مراکز خرید

– فاصله با بیمارستان

– هزینه بالای گرمایش

– دوری از مدارس

نمای بیرونی ویلای جنگلی

مزایا و معایب ویلای ساحلی

“ویلای ساحلی” در ساحل دریای آبی خودنمایی می کند. ویلای ساحلی را می توان به همه افراد پیشنهاد داد، زیرا مشاهده امواج آبی رنگ دریا قطعا حال همه را خوب می کند. اکثر ویلاهای ساحلی دارای پنجره های بزرگ به همراه تراس هستند که ویوی آن هم رو به دریاست. نشستن در تراس ویلای ساحلی در فصول گرم بسیار لذت بخش است، زیرا نسیم ملایمی که از جانب دریا می وزد، شما را در غرق در آرامش و شادی می کند.

مزایای ویلای ساحلی شامل موارد زیر می شود:

– پر طرفدار بودن

– فروش سریع نسبت به سایر ویلاها

– امکان سرمایه گذاری بلند مدت

– نزدیک بودن به بیمارستان ها و خدمات درمانی

– نزدیک بودن به مراکز خرید

– امکان قایق سواری، شنا، جت اسکی و سایر فعالیت های مربوط به دریا

تعدادی از معایب ویلای ساحلی عبارتند از:

– رطوبت بالا

– هوای شرجی

– هزینه های اضافه جهت مراقبت و تعمیرات ویلا

– مناسب نبودن جهت نگهداری از بعضی از گیاهان

– هزینه بسیار بالا و گزاف.

نمای بیرونی ویلای ساحلی

چه نوع ویلایی را برای زندگی انتخاب کنیم؟ ویلای جنگلی یا ساحلی؟ 

حالا نوبت به تصمیم گیری می رسد؛ انتخاب شما کدام است؟ ویلای جنگلی یا ساحلی؟ ویلاهای جنگلی و ویلاهای ساحلی، انواع بسیار متفاوتی دارند. ممکن است ویلای جنگلی مورد نظر شما در مقایسه با امکانات و مزایای ذکر شده در این مقاله، از امکانات بسیار بیشتری برخوردار باشد.

ویلای جنگلی و ساحلی از نظر قیمت هم با یکدیگر تفاوت دارند؛ معمولا، ویلای جنگلی، ارزان تر از ویلای ساحلی است. زیرا ویلای جنگلی فاصله زیادی از شهر دارد و همین مسئله تاثیر زیادی در قیمت گذاری گذاشته است.

در هنگام خرید ویلای جنگلی یا ساحلی حتما به نوع مصالح ساخت دقت کنید و روزهای زمستانی و مشکلاتی که این نوع آب و هوا به دنبال دارد را هم در نظر بگیرید؛ ترجیحا ویلایی را انتخاب کنید که به طور کامل عایق بندی شده باشد. نکته آخر اینکه در هنگام خرید ویلای جنگلی و ساحلی حتما به سند مالکیت توجه داشته باشد.

نتیجه

ویلای ساحلی و جنگلی از جمله ویلاهای پرطرفدار در شمال کشور هستند که هر ساله، افراد زیادی در این ویلاها سرمایه گذاری می کنند. قبل از خرید ویلای جنگلی یا ساحلی باید تمام موارد را در نظر بگیرید؛ از مزایا گرفته تا معایب. نوع مصالح، تعمیرات و هزینه های جانبی ویلای مورد نظر را ارزیابی کنید، سبک زندگی خود و خانواده را در نظر بگیرید و به معایب هم به طور دقیق فکر کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

اگر بودجه محدودتری دارید، ویلای جنگلی را به شما پیشنهاد می دهیم. اگر به دنبال سرمایه گذاری و فروش مجدد ویلا با قیمت بالاتر هستید، ویلای ساحلی در اولویت قرار می گیرد. آیا مورد دیگری هم وجود دارد که بخواهید به مزایا و معایب ویلاهای جنگلی یا ساحلی بیافزایید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

مقاله بعدی در مورد پنت هاوس در شمال میباشد.

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه