ویلای سوئیسی

ویلای سوئیسی

با شنیدن ویلای سوئیسی یاد چه نوع سازه ای می افتید؟ “ویلای سوئیسی” همان ویلای رویایی است که اکثرا در فیلم ها دیده ایم و با یک نگاه، عاشق ظاهر متفاوت و خیره کننده آن شده ایم! از آنجایی که این نوع ویلاها بیشتر در سوئیس ساخته شده اند، نام ویلای سوئیسی را برای آن انتخاب کرده اندو گاها به اسم ویلای مثلثی هم شناخته میشود. البته، در ایران هم می توان این نوع از ویلا ها را پیدا کرد.

اگر هم گشتید و ویلای رویایی خود را پیدا نکردید، می توانید دست به کار شوید و با خرید زمین در یک جای دنج، مثل مناطق جنگلی یا کوهستانی، ویلای سوئیسی مورد علاقه تان را بسازید! به علت پرطرفدار بودن این نوع از ویلا ها ، سبز ویلا را به مشخصات ظاهری، مزایا، معایب و غیره اختصاص داده ایم. اگر شما هم طرفدار ویلای سوئیسی هستید، مقاله امروز را از دست ندهید.

مشخصات ظاهری ویلای سوئیسی

ویلای سوئیسی یا مثلثی چه شکلی است؟این نوع از ویلا ها به سازه ای گفته می شد که سقف بلند و مثلثی شکل دارد. همین شکل مثلثی این نوع ویلاها در نگاه اول، توجه همه را به خود جلب می کند. معمولا، ویلاهای سوئیسی دو طبقه هستند. طبقه اول شامل یک فضای نشیمن بسیار جادار و دل باز می شود که می توانید با خیال راحت اسباب و اثاثیه دلخواه خود را در آن بچینید. آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام هم بخش هایی از اتاق نشیمن هستند.

در طبقه دوم ویلاهای سوئیسی، اتاق زیرشیروانی ساخته می شود. شما می توانید سرویس خواب خود را در اتاق زیرشیروان قرار دهید. اتاقی با سقف مثلثی و دیوارهای متفاوت، قطعا اتاق خواب شما را رویایی می کند.

یکی دیگر از بارزترین مشخصات ظاهری ویلاهای سوئیسی، وجود پنجره های بزرگ است. معمولا، این ویلاها از تعدادی پنجره بزرگ برخوردار هستند تا با کامل کردن ویو، خود را در دل صاحبشان جا کنند. وجود چنین پنجره های دلبازی باعث می شود نور طبیعی و به میزان زیاد به درون خانه بتابد و زیبایی کلی آن را چندین برابر کند.

وجود المانت چوب و سنگ هم یکی دیگر از ابعاد ظاهری ویلاهای سوئیسی است. تطابق و هماهنگی المانت چوب و سنگ با سایر اجزای طبیعت، آرامش این ویلاها را صد برابر کرده است. ویو داخل ویلای سوئیسی بستگی به سلیقه و چیدمان شما دارد، ولی وجود شومینه و سایر عناصر طبیعی، قطعا به جذابیت فضا می افزاید.

طبقه بالایی  ویلای سوئیسی

مزایای ویلای سوئیسی

ویلای سوئیسی هم چون سایر ویلاها از مزایای منحصر به فردی برخوردار است. مزایایی چون:

. ساخت ویلاهای سوئیسی زیاد هزینه بردار نیست. معماری و طراحی این نوع از ویلا در دسته معماری های ساده و مینیمال قرار می گیرد. از این رو، هزینه ساخت آن هم پایین تر از سایر ویلاها است. از طرفی، وجود المانت چوب در ساخت ویلاهای سوئیسی، تاثیر فوق العاده زیادی بر کاهش هزینه های مربوط به ساخت دارد.

. ویلاهای سوئیسی هزینه نگهداری چندان زیادی ندارد. تا اسم ویلا می آید، فکر می کنیم که باید برای نگه داری از آن باید هزینه زیادی کنیم، ولی ویلاهای مثلثی از این امر مستثنی هستند. همه چیز به ساختار ساده این نوع ویلاها برمی گردد که نقش مهمی در کاهش هزینه های نگه داری از آنها دارد.

. ویلاهای سوئیسی با محیط زیست سازگار هستند. از آنجایی که متریال ساخت ویلاهای سوئیسی از طبیعت بدست می آید، پس سازگاری بالایی با محیط زیست دارد. به گونه ای که در صورت تخریب ویلای مثلثی می توانید از متریال های آن مجددا استفاده کنید.

. ویلاهای سوئیسی مقاومت خوبی در برابر برف دارند. اگر ویلای سوئیسی شما در منطقه کوهستانی قرار دارد،  نگرانی کمتری بابت مسئله ریزش برف و مشکلات آتی نداشته باشید. سقف مثلثی این نوع ویلا  از نوع شیب دار است و امکان جمع شدن برف را از بین می برد، البته این مورد برای مواردی است که ارتفاع برف کم باشد.

. ویلاهای سوئیسی باعث صرفه جویی در مصرف انرژی های حیاتی و سوخت های فسیلی می شوند. نور طبیعی ای که از طریق پنجره به درون ویلای سوئیسی می تابد، باعث صرفه جویی شما در مصرف برق می شود. اگر می خواهید در مصرف سوخت های فسیلی هم صرفه جویی کنید، چاره کار استفاده از پنل های خورشیدی است.

مزایای ویلای سوئیسی

معایب ویلای سوئیسی

حالا بیایید ببینیم ویلای سوئیسی در کنار اینهمه مزیا و خصوصیات، چه معایبی می تواند داشته باشد:

. ویلای سوئیسی به خوبی گرم نمی شود. دلیل اینکه ویلاهای سوئیسی خوب گرم نمی شوند، به شکل سقف این نوع ویلاها برمی گردد. اگر در زمستان قصد سکونت در این نوع از ویلا ها را دارید، توجه داشته باشید که همیشه طبقه بالا گرم تر از طبقه پایین است.

. ویلای سوئیسی فضای محدودی دارد. از آنجایی که فقط یک اتاق خواب در طبقه بالای ویلای سوئیسی وجود دارد، جای بسیار کمی برای خانواده های بیش از 2 نفر وجود دارد.

مقاومت کم در برابر آتش : به دلیل استفاده از متریال چوبی در این نوع از ویلاها ، مقاومت این متریال در برابر آتش کم میباشد

طول عمر به نسبت کم این سازه ها : اگر المان های سازه ای چوبی به خوبی اشباع نشوند بعد گذشت چند سال به دلیل تاثیرات منفی قارچ ها و حشرات به مرور مقاومت خود را از دست میدهند و باعث کاهش عمر ویلا خواهد شد .

معایب ویلای چوبی

ویلای سوئیسی چه امکاناتی دارد؟

امکانات هر یک از ویلاهای سوئیسی بسیار متفاوت است و همه چیز به معماری و طراحی اولیه بستگی دارد. در نمونه های مدرن ویلاهای سوئیسی، شاهد ساخت بالکن، تراس و حتی استخر هم هستیم. سایر تجهیزات و امکانات ویلاهای سوئیسی عبارتند از:

. سیستم هوشمندسازی

. دوربین مدار بسته

. سیستم اطفای حریق

حتما قبل از خرید ویلای سوئیسی، به امکانات آن توجه کنید تا پاسخگوی نیازهای شما باشد.

از کجا بفهمیم که ویلای سوئیسی انتخاب خوبی برای ما است؟

اگر گرفتن تصمیم نهایی در مورد خرید ویلای سوئیسی برایتان سخت است، به نکات زیر توجه داشته باشید:

. اول از همه، در نظر بگیرید که چه نوع سبک ویلایی را بیشتر از همه می پسندید. ویلای سوئیسی مناسب افرادی است که عاشق سبک های نچرال، ساده یا به اصطلاح “مینیمال” هستند. اگر طرفدار ویلاهای مجلل و لاکچری هستید، قطعا این نوع ویلا با سلیقه شما مطابقت ندارد.

. تمام مزایا و معایب ویلای سوئیسی را ملاک قرار دهید. درکنار مزایای بی شمار ویلاهای سوئیسی، چشمانتان را به روی معابیب آن نبندید. ممکن است همین معایب شما را از تصمیم نهایی منصرف کنند.

. به شرایط اختصاصی خودتان و خانواده تان توجه داشته باشید. در کل، ویلاهای سوئیسی مناسب خانواده های کم جمعیت است. اگر خانواده پرجمعیتی دارید یا می خواهید به طور همیشگی در ویلای سوئیسی خود اقامت داشته باشید، باید به فکر انواع دیگری از ویلاها باشید.

. در آخر، حتما با یک فرد کاربلد و حرفه ای مشورت کنید. افرادی که تجربه زندگی در این نوع از ویلاها را داشته اند اطلاعات مفیدی را در مورد ویلای سوئیسی در اختیار شما قرار دهند. اگر تصمیم گیری برایتان سخت است، حتما از افراد  حرفه ای و کاربلد کمک بگیرید.

آیا ویلای سوئیسی برای خرید مناسب اشت

عومل تاثیرگذار بر روی هزینه خرید یا ساخت ویلاهای سوئیسی

عوامل مختلفی وجود دارند که بر روی هزنیه خرید یا ساخت ویلاهای سوئیسی تاثیر می گذارند:

. مساحت زمین و ابعاد بنا

.  موقعیت جغرافیایی

. حجم متریال مصرفی

. سبک معماری

. میزان امکانات و تحهیزات.

نتیجه

ویلای سوئیسی” به ساختمانی گفته می شد که سقف بلند و مثلثی شکل و پنجره های بزرگ دارد. المانت هایی نظیر به کار بردن متریال های طبیعی، وجود پنجره های بزرگ و برخورداری از دو طبقه، از دیگر خصوصیات این نوع از ویلاها به شمار می آیند.

هزینه پایین ساخت و نگه داری، سازگاری با محیط زیست، از جمله مزایای ویلاهای سوئیسی بوده و برخورداری از فضای محدود و گرم نشدن فضای داخلی در فصل سرد سال از جمله معایب ویلاهای سوئیسی هستند. در هنگام انتخاب و خرید ویلاهای سوئیسی، به سلیقه، مزایا و معایب، شرایط خانواده خود توجه کنید و حتما از افراد حرفه ای در این زمینه  کمک بگیرید. نظر شما در مورد ویلای سوئیسی چیست؟ نظرت خود را با “تیم سبز ویلا” به اشتراک بگذارید.

مقاله بعدی در مورد بهترین شهر گیلان برای خرید ویلا میباشد .

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه