خانه جنگلی

خانه جنگلی

خانه جنگلی

همیشه یک چیز جادویی در مورد زندگی در یک خانه جنگلی وجود دارد و آن سکوتی وهم آمیز است که گهگاهی صدای زنگوله دام هایی که در لابلای علفزارها در حال حرکت هستند، به گوش می رسد و در گوشه ای دیگر هم فرش هایی از گل های بهاری به چشم می خورند که روح را به پرواز در می آورند. شما می توانید در چنین فضایی، ساعت ها با خود خلوت کنید و جسم و روح خود را از دل مشغولگی ها و نگرانی ها دور نگه دارید. مقاله امروز “سبز ویلا” به خانه جنگلی اختصاص دارد تا بتوانید اطلاعات بیشتری از این سبک خانه ها و ویلاها بدست بیاورید.

خانه جنگلی چیست؟

“خانه جنگلی” به خانه ای گفته می شود که معمولا با متریال های طبیعی از جمله سنگ و چوب هایی با جنس های مختلف ساخته می شود؛ البته بسیاری از خانه جنگلی، بسیار مدرن هستند و از متریالی مدرن و کاملا به روز ساخته شده اند. خانه جنگلی به خاطر نمای کاملا طبیعی ای که دارد، به خوبی با محیط پیرامون وفق پیدا می کند. معمولا، فضای داخلی خانه های جنگلی به بخش های مختلفی مثل آشپزخانه، اتاق پذیرایی، اتاق خواب، حمام، راه پله، دستشویی و قسمت قرارگیری شومینه تقسیم بندی می شود که تعداد اتاق ها و وسعت این خانه جنگلی، بسیار متفاوت است.

خانه جنگلی برای کسانی ایده آل هستند که می خواهند به امکانات ورزشی نزدیک باشند (مثل: در اختیار داشتن فضای زیاد برای انواع ورزش ها) و همچنین خانواده هایی که ترجیح می دهند که در چند خانه چوبی نزدیک به هم زندگی کنند، ولی همچنان از فضای شخصی بهره مند باشند.

خانه جنگلی از نظر سبز ویلا:

خانه های رو جز خانه های جنگلی میدانم که آب و هوای آن متاثر از آب و هوای جنگلی و کوهستانی باشد، خانه یا ویلا در اطراف منطقه ی جنگلی یا نزدیک به این مناطق باشد همچنین خانه هایی که در مناطق و شهر های  سرسبز بوده و مسافت آن با جنگل ، کم باشد جز این دسته از خانه ها محسوب میکنیم ، سازه این خانه ما میتواند چوبی ، بتنی ، فولادی وخانه های  پیش ساخته (lsf) باشد.

خانه جنگلی در گیلان

خانه جنگلی که در میان علفزارها قرار دارد، مه سفیدی که آن را در آغوش گرفته است، صدای پرندگانی که آواز می خوانند، صدای جوشان و خروشان رودی پر از آب و انعکاس همه ی این صحنه ها در برکه ای زیبا، شبیه به یک رویاست که می تواند به حقیقت تبدیل شود. در استان های شمالی شما  می توانید صاحب خانه جنگلی با چنین خصوصیاتی شوید. استان گیلان، با دارا بودن امکانات طبیعی و زیبای خود، امکان زندگی در یک خانه جنگلی دنج را برای شما فراهم آورده است.

در خانه جنگلی می توانید شیر، ماست، پنیر، دوغ و سایر محصولات ارگانیک را از فروشندگان روستایی تهیه کنید و نان تازه ای که در تنور پخته شده است هم زینت بخش سفره های صبحانه شماست. علاوه بر این، امکان خرید مرغ و گوشت ارگانیک هم وجود دارد که می توانید برای ناهار یا شام میل کنید.

بخش های مختلف ویلای جنگلی  عبارت است از:

– اتاق نشیمن

– اتاق خواب

– سرویس بهداشتی و حمام

– آشپزخانه

امکانات خانه جنگلی شامل موارد زیر می شود:

– راه پله

– کابینت

– شیرآلات

– سیستم گرمایشی

– سیستم سرمایشی (اسپیلیت)

– آب

– برق

– گاز

– تلویزیون

– آب گرم کن

– یخچال

– میز نهار خوری

– اینترنت

– دیزاین مدرن محوطه

– باغ

– آلاچیق

– دوربین مدار بسته

– وجود دیوار در اطراف محوطه ویلای جنگلی

– فنس

– وگاهی اوقات مشرف بودن به کوه و شالیزارها.

نکات خرید خانه جنگلی:

– قبل از خرید خانه جنگلی، باید تصمیم بگیرید که در کدام نقطه جغرافیای تمایل به خرید ویلا دارید. شرایط خودتان را هم باید مد نظر قرار دهید؛ به خصوص اینکه اگر شاغل هستید، باید فاصله خانه جنگلی تا محل کار خود را مورد ارزیابی قرار دهید. بعضی از ویلاهای جنگلی بسیار دور از مناطق شهری هستند و نمی توانید به راحتی رفت و آمد کنید.

– امکانات خانه های جنگلی با یکدیگر بسیار متفاوت هستند و به عوامل مختلفی بستگی دارند؛ از جمله:

میزان بودجه اختصاص یافته و میزان سرمایه ای که می خواهید به خرید ویلا اختصاص دهید. از جمله امکانات ویلاهای جنگلی می توان به خط تلفن ، آب و برق  اشاره کرد. شما باید یک سری تجهیزات و امکانات شخصی برای زندگی در ویلای جنگلی را فراهم کنید؛ از جمله: چکمه، کلاه، چراغ قوه، داروهای مختلف و ابزارهای دیگر.

– فضای داخلی خانه جنگلی به صورت پیش فرض چیدمان شده است. شما می توانید به سلیقه خودتان و با کمی خلاقیت، فضای داخلی ویلای جنگلی را به زیباترین شکل ممکن تزئین کنید.

– در هنگام خرید ویلای جنگلی، جدا از هزینه ای که باید خرید ویلای جنگلی می پردازید، باید مبالغی را هم به هزینه های پیش رو اختصاص دهید

مزایای خانه جنگلی:

بیدار شدن با صدای پرندگان و دیدن خورشیدی که در بالای درخت ها قرار دارد، تصویر زیبایی را ترسیم می کند که بسیار دلپذیرتر از بیدار شدن در یک خانه شهری است. سکونت در یک خانه جنگلی، مزایای بی شماری را نسبت به خانه های شهری به دنبال دارند؛ از جمله:

– آرامش و آسودگی

دلیل اصلی که بسیاری از خانواده ها تصمیم می گیرند تا زندگی در شهر را رها کرده و به ویلای جنگلی پناه ببرند، این است که بتوانند در یک محیط بدون استرس و در یک فضای روستایی که اطراف آن پوشیده از درختان سرسبز است، در صفا و صمیمیت زندگی کنند. معمولا ویلاهای جنگلی دارای باغ های بزرگ، حوضچه ها، مزارع، باغ های میوه و حتی مزارع شخصی هستند.

– کیفیت بهتر زندگی

زندگی در یک ویلای جنگلی به معنای تغییر 360 درجه ی زندگی است و بخاطر هوای پاک و به دور از هر گونه آلودگی، فوایدی را برای جسم به دنبال دارد.

– مصرف غذاهای ارگانیک

غذاهای طبیعی و ارگانیک که جزو محصولات مزارع هستند و همچنین محصولات حیوانی مثل شیر گاو و تخم مرغ محلی، همگی در راستای بهبود کیفیت زندگی هستند.

– ارتقای سلامت شخصی

اکثر تحقیقات نشان می دهند که گذراندن تنها 5 دقیقه در میان درخت ها یا در فضاهای سرسبز، منجربه ارتقا و بهبود سلامت می شود. تصور کنید که زندگی در ویلای جنگلی تا چه اندازه می تواند مزایای بی شماری را با خود به دنبال داشته باشد. اگر از خانه های شهری دل بکنید، می توانید شاهد بهبود کیفیت خواب خود باشید، و حس آرامش را تجربه خواهید کرد.

– تعطیلات نامحدود

زندگی در محیط طبیعی ویلای جنگلی، یک امتیاز واقعی به شمار می آید، زیرا امکان استراحت، گردش یا ورزش های هوازی و سایر تفریحات را برای گذراندن اوقات فراغت را فراهم می کند.

خانه جنگلی در پاییز

– ارتباط با طبیعت

هیچ چیزی جز لذت بردن از یک محیط طبیعی و مشاهده حیات وحش و استشمام اکسیژنی که گیاهان و درخت ها تولید می کنند، نمی تواند آرامش بخش باشد. با برقراری ارتباط با طبیعت، احساس یگانگی با تمامی عناصر طبیعت می کنید و نشاطی وصف ناپذیر تمام وجود شما را در برخواهد گرفت.

– آسمان تمیز و مناظر زیبا

شما در محیط روستایی ویلای جنگلی، می توانید بنشینید و مناظر زیبا را در هر زمانی تماشا کنید. آسمان تمیز این امکان را به شما می دهد تا از طلوع زیبای آفتاب لذت ببرید و با غروب آن، شاهد آغاز شبی باشکوه باشید.

– کسب مهارت های جدید

یادگیری مهارت جدید، همیشه لذت بخش است. زندگی در ویلای جنگلی به مهارت های مختلفی نیاز دارد؛ از جمله:

– ماهیگیری

– باغبانی و کاشت محصولات محلی

– امنیت ویلاهای جنگلی

از آنجایی که دور تا دور ویلاهای جنگلی دیوار کشیده شده است و یا دارای فنس و …هستند، میتواند امنیت ویلا را نسبتا  بالابرده ، علاوه بر این، اسکلت های مستحکم ویلاهای جنگلی و سازه های بتنی آن به امنیت ویلاهای جنگلی می افزاید.

انواع مدل خانه های جنگلی:

ویلاهای جنگلی با توجه به خصوصیاتی مثل مصالح، اجزای به کار رفته و سایر مولفه ها به دسته های متفاوتی تقسیم می شوند:

ویلای مدرن جنگلی:

طراحی و معماری این دسته از ویلاها، بسیار شیک و به روز است و در پشت این ویلاها، طرح منحصر به فردی به چشم می خورد که نیازمند یک تیم مهندسی حرفه ای است. ترکیب رنگ ها و تناسب مصالح و متریال به کار رفته در ویلاهای مدرن جنگلی بسیار چشم نواز است. یکی از خصوصیات ویلاهای مدرن جنگلی، استفاده از چوب، سنگ و شیشه است که باعث می شود همه چیز در عین سادگی، بسیار شیک و زیبا به نظر برسد. در ویلاهای مدرن جنگلی، شاهد پنجره های بزرگ و به اشکال مکعبی هستید.

ویلای مدرن جنگلی

ویلای کلاسیک جنگلی:

در طراحی و معماری این دسته از ویلاها، فضای سنتی حفظ شده است. از جمله المان هایی که در ویلاهای کلاسیک جنگلی به کار می رود، ستون های بلند، طاق و قوس و سایر تزئینات است. از متریال چوب به میزان بیشتری در ویلای کلاسیک جنگلی استفاده می شود. در ویلاهای کلاسیک جنگلی بر روی نورپردازی تاکید می شود و تلفیقی از نورهای مصنوعی و نورهای طبیعی در این دسته از ویلاها به کار می رود.

ویلاهای جنگلی به صورت چند طبقه ساخته می شوند؟

گاهی اوقات ویلاهای جنگلی به صورت چند طبقه ساخته می شوند و طبقات با راه پله به یکدیگر متصل هستند. معمولا، ویلاهای جنگلی به صورت فلت یا دو طبقه هستند. حداکثر تعداد طبقات ویلاهای جنگلی، سه طبقه است که به خاطر مسائل امنیتی ویلاهای جنگلی نمی توان تعداد طبقات بیشتری را ساخت. در واقع، هر چه تعداد طبقات ویلاهای جنگلی کمتر باشد، مقاومت ویلاهای جنگلی در برابر زلزله هم به نحو قابل توجهی افزایش می یابد.

قیمت ویلای جنگلی؟

همانطور که می دانید، ویلاهای جنگلی در بهترین نقاط قرار دارند و از نظر فضای سبز و محیط پیرامون، بسیار خوش آب و هوا هستند؛ بنابراین، طبیعی است که قیمت خرید یک ویلای جنگلی بخاطر موقعیت جغرافیایی خاص خود و متریال به کار رفته درساخت، قیمت متفاوتی داشته باشند. جدا از موقعیت قرارگیری، ویلای جنگلی تجربه منحصر به فردی را برای شما فراهم می کند تا لایف استایل جدیدی داشته باشید. تعداد ویلاهای جنگلی هم بسیار کم است و از این رو، میتواند یک سرمایه گذاری بسیار خوبی به شمار آید.

چرا در سیاهکل، ویلای جنگلی بخریم؟

ویلای جنگلی سیاهکل به دلیل خصوصیات و مزایای فوق العاده ای که دارد،میتواند مورد توجه خریداران ویلاهای جنگلی قرار گیرد. زیرا اکثر افرادی که مشتاق سکونت در ویلاهای جنگلی هستند، افرادی هستند که می خواهند تمام وقت خود را به دور از هیاهو و شلوغی بگذرانند. ویلاهای جنگلی سیاهکل با فراهم آوردن این امکانات، انتخاب کاملا ایده آلی برای خریداران به شمار می آیند.

 جهت مشاهده آگهی های خرید و فروش ویلای جنگلی در سیاهکل به وب سایت ” سبز ویلا ” مراجعه فرمایید.

نتیجه

زندگی در ویلای جنگلی، زیبایی خاص خود را دارد و باید شرایط خود را به طور کامل بسنجید؛ از پرداخت مبلغ خرید یک ویلای جنگلی گرفته تا سایر هزینه هایی که مختص زندگی در ویلاهای جنگلی هستند. مزایای زندگی در خانه جنگلی را با معایب آن مقایسه کنید؛ زندگی در ویلاهای جنگلی، مزایای زیادی را به دنبال دارد که شما را به این سمت سوق می دهند که سبک زندگی خود را تغییر دهید و در سالم ترین محیط سکونت کنید.

ویلای جنگلی با چه متریالی مورد پسند شماست؟ میتوانید زیر همین مقاله نظرات خودتون رو به اشتراک بگذارید

از همراهی شما دوستان سپاس گزارم.

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه