5 دلیل برای خرید خانه در پاییز

5 دلیل خرید خانه در پاییز

روزها کوتاه تر می شوند، ولی شب ها طولانی تر. رنگ برگ درختان متمایل به نارنجی می شود و هوای صبحگاهی هم بسیار خنک تر از قبل. بله، فصل پاییز از راه رسیده است! فصلی پر از تغییرات مهم. .چندین سال است که فصل پاییز به پرطرفدارترین زمان برای خرید خانه تبدیل شده است. می دانید چرا؟ برای پاسخ به این سوال، مقاله امروز “سبز ویلا” را به دلایل خرید خانه در پاییز اختصاص داده ایم. با ما همراه باشید تا این دلایل جالب را بررسی کنیم.

در ادامه، به 5 دلیل جالب برای خرید خانه در پاییز اشاره می کنیم:

5 دلیل جالب برای خرید خانه در پاییز :

دلیل اول: قیمت خانه ها مقداری ارزان تر است

مهم ترین دلیل خرید خانه در پاییز این است که خانه هایی که در این فصل به فروش می رسند ، در مقایسه با قیمت پیشنهادی در فصل های بهار و تابستان، کمی ارزان تر هستند. بر اساس تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است، قیمت خانه ها حدودا 2.6% ارزان تر است. بنابراین، می توانید مبلغی از سرمایه خود را پس انداز کنید.

قیمت خانه در پاییز

دلیل دوم: تعداد خریداران کم تر است

از آنجایی که فصل بهار پرطرفدارترین زمان برای خرید یا فروش خانه است، بسیاری از افراد در همین فصل خانه مورد نظر خود را خریداری می کنند؛ مخصوصا خانواده هایی که دارای فرزند هستند و تا قبل از شروع پاییز، خانه مورد نظر خود را خریداری می کنند. در نتیجه، تعداد خانه های موجود، مخصوصا در فصل تابستان، کاهش پیدا می کند و بنابراین، آپشن های متنوعی را در اختیار ندارید.

از طرفی، وقتی فصل پاییز از راه می رسد، اکثر افرادی که قصد خرید خانه داشته اند، خانه ایده آل خود را پیدا کرده اند. در کل، تعداد خریدارانی که برای خرید خانه با یکدیگر به رقابت می پردازند هم کاهش پیدا می کند.

فروشندگان ویلا در پاییز

دلیل سوم: بیشتر مورد توجه فروشنده قرار می گیرید

تعداد زیادی از مشاور املاک ها یا ارائه دهندگان خدمات در فرآیند خرید و فروش خانه مشارکت دارند. این دسته از افراد در فصل های بهار و تابستان که خانه های زیادی به فروش می رسد، بسیار پرمشغله هستند و ممکن است نتوانند به هر مشتری، به اندازه کافی توجه داشته باشند.

با این حال، در فصل پاییز که معاملات کمتری انجام می شود، می توانید به راحتی با مشاوران املاک و فروشندگان خانه در ارتباط باشید و پاسخ تمام سوالات خود را دریافت کنید. از طرفی، برنامه ریزی برای بازدید از خانه ها هم برای شما آسان تر می شود. در کل، سرعت خدمات دهی فروشندگان در این فصل، افزایش قابل توجهی پیدا می کند.

دلیل چهارم: فروشنده مبلغ پیشنهادی شما را مد نظر قرار می دهد

دو دسته از افراد خانه های خود را در فصل پاییز به فروش می رسانند:

دسته اول: افرادی که خانه های خود را در فصول قبل به فروش نرسانده اند.

دسته دوم: افرادی که واقعا نیاز دارند تا خانه خود را به فروش برسانند.

این دو دسته از فروشنده ها، تمایل بیشتری دارند تا مبلغ پیشنهادی را مد نظر قرار بدهند. البته دسته دوم هم بنابر دلایلی، نیاز به فروش سریع خانه خود را دارند؛ مثلا در شغل خود ارتقا گرفته اند و مجبور هستند به مکان جدیدی نقل مکان کنند.یا اینکه اقدام به ساخت خانه جدیدی کرده اند و در حال حاضر، آن خانه برای نقل مکان آماده است. در هر صورت، چنین فروشندگانی به اصطلاح با مشتری راه می آیند و معمولا خانه های خود را با قیمت خوب و منصفانه ای به فروش می رسانند.

دلیل پنجم: برای تجهیز خانه، مبلغ پایین تری را پرداخت می کنید

ممکن است پنجمین دلیل خرید خانه در پاییز یکی از دغدغه های شما هم باشد . خرید خانه، هزینه های جانبی را هم به دنبال دارد؛ مثلا ممکن است بخواهید برای تجهیز کردن خانه جدید خود با امکانات خاص، هزینه کنید. افزودن وسایل آشپزخانه، تجهیزات مربوط به چمن زنی و حتی لباسشویی می تواند هزینه زیادی را به دنبال داشته باشد.

فصل پاییز زمان خوبی برای خرید وسایل و تجهیزات مورد نیاز خانه شما به شمار می آید، زیرا اکثر وسایل در این زمان در حراج گذاشته می شوند. اگر نیاز دارید خانه جدید خود را دوباره رنگ بزنید یا به تعداد فرش های خانه خود اضافه کنید، پاییز زمان خوبی برای اقدام است.

علاوه بر این دلایل، خرید خانه در پاییز، مزایای دیگری را هم به دنبال دارد؛ از جمله مزایای مهم خرید خانه در پاییز می توان به موارد زیر هم اشاره کرد:

– اطلاع از نواقص و مشکلات خانه: با خرید خانه در پاییز می توانید به خوبی، متوجه نواقص خانه شوید؛ مثلا مشکلاتی در زمینه ساختار خانه، سیستم گرمایش و بادگیر بودن. در کل، به خاطر آب و هوای پاییز که فصل بارندگی است، می توانید خانه را از نظر مشکلات فنی بررسی کنید تا خیالتان از بابت خانه ای که قصد آن را خریداری دارید، راحت شود.

House searching amico

– کاهش نرخ بهره وام مسکن: بهترین زمان برای دریافت وام مسکن فصل پاییز است، زیرا نرخ بهره کاهش می یابد. همانطور که می دانید، بهره بهره وام مسکن به طور سالانه افزایش می یابد، ولی در فصل پاییز  و زمستان، شاهد کاهش نرخ بهره هستیم.

– مشاهده نمای واقعی تری از خانه: جالب است بدانید که در فصل پاییز، نمای خانه و فضای اطراف آن واقعی تر به نظر می رسد، چون با توجه به آب و هوای این فصل، می توانید نمای خانه را بدترین شرایط آب و هوایی مشاهده و بررسی کنید. در فصل بهار و تابستان به دلیل آب و هوای مساعد، خانه ها بهتر از سایر فصل ها به نظر می رسند.

نتیجه

با توجه به دلایلی که در این مقاله ذکر کردیم، از قیمت ارزان تر خانه گرفته تا پرداخت هزینه کمتر بابت تجهیزات خانه، فصل پاییز زمان ایده آلی برای خرید خانه است. حتی اگر توانایی پرداخت مبالغ بالا برای خرید خانه را نداشته باشید، باز هم در این فصل می توانید پیشنهادات مقرون به صرفه تری را از جانب فروشندگان دریافت کنید.

از آنجا که فروشندگان از خریداران خانه در فصل پاییز به طور خاصی استقبال می کنند، حتی می توانید بر سر قیمت هم با آنها چانه بزنید. حالا نظر شما در مورد خرید خانه در فصل پاییز چیست؟ آیا با دلایل گفته شده در این مقاله موافق هستید؟ آیا برای خرید خانه در فصل پاییز دلایل دیگری هم دارید؟

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه